GRANT MIMLOCT 2011 - LIST OF PARTICIPANTS AND LOCATIONS

Australia

Maris Dislers, Jill Dislers, Adelaide; George Car, Richard Spillet, Brendan Lys, Isabelle Lys, Darwin.

Canada

British Columbia: Keith MacDonald, North Saarnich; New Brunswick: Tom Wilson, Joan Wilson, Vincent Wilson, Pierce Wilson Moncton. Nova Scotia: John Richards, Gillian Richards, Brian Richards, Dartmouth; Ontario: Garry Hunter, Jean Sayer, Leslie Sayer, Jim Moseley, Whitby; Sam Burke, Waterloo;

Czech Republic

Ivan Sebanek, Matous Bohonek, Anna Vodickova, Jan Vodicka, Odelena Voda.

France

Colin Hutchinson, Jane Hutchinson, Toulx Sainte Croix.

Germany

Peter Brecker, Roedermark.

New Zealand

Skyla Evans, Martin Evans, Paul Evans, Stephen Wade, Trevor Martin, John Crawford, Mike Fairgray, Peter Levet, Paul Cosbrook, Auckland; Ross Giddy, New Plymouth.

Norway

Ole Torgersen, Kjell Haarvard Braten, Rolf-Karsten Braten, Tor Bortne, Margit Bortne, Hildur Lundhaug, Harry Kolberg, Ornen.

Sweden

Bengt Hoglund, Ulla Hoglund, Ingvar Claesson, Elsie Duveland, Kent Josefsson, Anne Josefsson, Soren Holmgren, Christer Svensson, Nykoping.

United Kingdom

Bucks: Jim Waddington, Milton Keynes. Cambs: Dave Rumball, David Clark, Paul McMahon,Peterborough. Cornwall: Jim Benson, John Jones, Barbara Jones, Dave Powis, Ron Marking, Colin McKenzie, Perranporth. Durham: Tom Chambers, Newton Aycliffe. Hants: Ken Brown, Ken Brown#2, Bev Brown, Maurice Hardy, John Taylor, John Taylor#2, Roy Tiller, Roy Tiller#2, Barbara Tiller, Mike Rudberg, Beaulieu. Lincs: Diane Hibbert, Ian Hibbert, Reg Kinsey, Martin McHugh, Barkston Heath; Anne Cutting, Geoff Cutting, Grimsby; Ken Norton, Scredington. Norfolk: Ray Millard, Wendy Millard, Blakeney. Surrey: Malcolm Jagger, Rod Green, Pete Cameron, Alex Cameron, Leon Cameron, Peggy Moore, Graham Moore, Susan Moore, Martin Stanbridge, Valerie Stanbridge, Robin Willes, Margaret Willes, Tom Thompson, Connor Sawyer, Cedric dela Nougerede, Mary dela Nougerede, Terry Bird, Peter Norman, David Lambert, Tim Mountain, Tony Tomlin, Fred Brown, Keith Miller, Roger Marples, Colin Derrick, Robin Antcliffe, Kim Jones, John Jones, Tony Clark, John Privett, Peter Michel, Sophie Taylor, Epsom Downs; Martin Emery, Redhill Common. Yorks: Ted Smales, North Ferriby; Mike Parker, Mike Parker#2, Anlaby; Eric Bulmer, Kirkella; Peter Dickson, Swanland.

USA

Alaska: Van Wilson, Willow. Alabama: Al Pardue, Birmingham. Arizona: Benjamin Nead, Jean Andrews, Tucson. California: Bill&Joan Hannan, Ken&Caitlin Hannan, Magalia; Don Buttman, Bud Matthews, Don Smith, Don Martin, Mike Myers, Sepulveda Basin; Luke Napier, Gary Acord, Oxnard; Ian Easton, Tom Barnett, Perris; Gary Hinze, San Jose. Colorado: Al Yuhasz, Denver. Iowa: Don Ratzlaff, Paul McIlrath, Cedar Rapids. New Jersey: Bob Morris, Pete Money, Dave Acton, Bob Langelius, Malav Shah, Wawayanda. New York: Neil Dennis, Carol Dennis, Bliss. North Carolina: Donald Qualls, High Point. Ohio: Val Dahlem, Jim Bair, Dottie Bair, Stu Cummins, Jo Campbell, Jackass Flats. Pennsylvania: Jim J Polles, Jim S Polles, Bethlehem. Virginia: John Tate, Christopher Tate, Bill Sequira, Joni Sequira, Wayne Alexander, Walt Collins, Ed Dullaghan, Steve Fehr, Megan Fehr, Logan Rush, Abram Van Dover, David Kershner, Jim Welch, Jim Kelley, Len Singer, Shaye Diebolt, John Diebolt, Bob Bennett, Winifred Bennett, Chesapeake.

Back to Index